Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Začátek 2. pololetí ve druhých třídách

Redakce / 15.02.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V novém pololetí jsme s dětmi začali téma Zvířata kolem nás. Děti se kromě informací o zvířatech dozvěděly i jak se hledá v encyklopedii, co je to obsah, rejstřík, odstavec nebo nadpis.

FOTOGALERIE - Začátek 2. pololetí ve druhých třídách

Při hledání v rejstříku si děti ověřily svou znalost abecedy a schopnost seřadit slova v abecedním pořádku. Zjistily, že obsah jim napoví, kde mají v knize hledat informace, které je zajímají.

Vědomosti a zkušenosti, jež děti nabývaly celý týden, zúročily v pátek, kdy jsme propojili matematiku, prvouku, čtení a psaní při skupinové práci s kartičkami, na kterých bylo zvíře, místo, kde žije a jeho stopy. Vypočtením příkladu zjistily, kde bydlí zvířata, která si vybraly a jakou zanechávají stopu. Poté na výukových kartách nebo v encyklopedii našly další zajímavosti ze života zvířat.

Výsledkem jejich práce jsou plakáty se zajímavostmi ze života zvířat našich lesů, které jsme si vystavili ve třídě.

Mgr. Kamila Bártková, Mgr. Miroslava Richterová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 256x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí