Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Překvapivá spolupráce ZŠ Strž - žánr nového cirkusu děti ohromil

Redakce / 19.03.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Byla to náhoda? Nebo jen zvláštní souhra náhod? ZŠ Strž navštívil známý umělecký režisér Rostislav Novák ml. na doporučení bývalé naší žákyně. Má velké pochopení pro žáky, kteří musí každodenně zdolávat jakékoliv překážky, překonávat problémy. Nabídl nám krátkodobou spolupráci, která začala pozváním do Hradce Králové na divadelní představení Batacchio.
 

FOTOGALERIE - Překvapivá spolupráce

Ptáte se, kdo je Rostislav Novák ml.? Tento režisér působí v divadelním souboru Cirk La Putyka, který se profesionálně věnuje žánru „nový cirkus“. Ve své tvorbě se snaží překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváří vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na tento žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních žánrech a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení.

Představení Batacchio se konalo v neděli 11. března 2018 v Hradecké Filharmonii. Děti se na výlet těšily a nemohly se dočkat odjezdu. To, co jim divadlo nabídlo, jejich těšení nezklamalo.
Viděly scénky humorné, ale i takové, při kterých se tajil dech - akrobaty, kteří skákali na obřích trampolínách, provazochodce, ale i tanečníky předvádějící úžasné akrobatické cviky. Všechno jsme odměnili velkým potleskem, někteří i ve stoje.

Dostat se do zákulisí divadla, není vůbec snadné, ale my jsme byli pozváni. Seznámili jsme se s účinkujícími a prohlédli si divadelní scénu „z druhé strany.“ Dětem se líbily kostýmy, rekvizity, ale i to, že si mohly cokoliv vyzkoušet.
Moc děkujeme za pěkný zážitek a těšíme se na další společná setkání.

A na závěr bychom ještě rádi popřáli celému souboru, aby jejich náročná práce byla oceněna i cenou Thalie.

Mgr. Eva Kukalová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

Související články
Pasování prvňáčků ze ZŠ Strž na čtenáře knihovny
Zápis do 1. třídy na ZŠ Strž - základní informace
Úspěchy žáků ZŠ Strž v soutěži "Kde končí svět?"

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 60x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět