Vyhledej
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Úspěchy žáků ZŠ Strž v soutěži "Kde končí svět?"

Redakce / 14.03.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Pod názvem této literární a výtvarné soutěže se v letošním ročníku schovávalo téma, které nás nasměrovalo do zvířecí říše a mělo se zamýšlet nad vztahem člověka a zvířete. Jedná se o celostátní projekt Klubu dětských knihoven SKIP a my jsme se do něj s velikou chutí zapojili také.
 

FOTOGALERIE - Úspěchy našich žáků v soutěži "Kde končí svět?"

Žáci ze třídy 5.A si zvolili formu kolektivní práce a v krátkých úvahách odhalili své druhé (zvířecí) ,,já". 
V těchto snech a představách děti přemýšlely, jakým zvířetem by chtěly být. Někdo si přál stát se obyčejným krtkem, někdo zatoužil po ploutvích delfína nebo hřívě lva. Literární soutěže se zúčastnily i sestry Erbenovy. Mladší Anetka psala o tom, jaké by to bylo proměnit se v koalu, Sára se zamýšlela nad životem mouchy a využitím jejích vlastností pro všední den. 
Velmi nás potěšilo, že si literárního tvoření všimla porota a vybrala všechny naše zástupce do krajského kola. Aneta Erbenová zabodovala navíc i ve výtvarné oblasti s obrázkem k bajce O polní a městské myši a získala ve své kategorii čestné uznání. 
Velmi pěkný zážitek si pak odnesli úspěšní tvůrci ze slavnostního vyhlášení, které se uskutečnilo 7. března v sálku Městské knihovny Slavoj. Děti obdržely diplomy a věcné ceny z rukou ředitelky knihovny Mgr. M. Staníkové a pana starosty. 
Na závěr několik slov účastníka akce (zástupce třídy 5.A) Daniela Havla: ,,V knihovně se mi předávání moc líbilo. Hezký byl hudební program, skladba pro violoncello od J. S. Bacha. Naše třída byla vyhodnocená, což je super! Měli jsme i malé občerstvení - koláčky a džusík."

Mgr. Jana Hronešová
ZŠ Strž Další články ZŠ Strž

 

Související články
Pasování prvňáčků ze ZŠ Strž na čtenáře knihovny
Zápis do 1. třídy na ZŠ Strž - základní informace
Překvapivá spolupráce ZŠ Strž - žánr nového cirkusu děti ohromil

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 106x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět