Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Zprávičky z naší školičky v Žirči

Redakce / 22.06.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Pestrý program, plný školních i mimoškolních aktivit, který připravily a naplánovaly paní učitelky od začátku března pro žirečské školáčky, nebylo možné z  důvodu nastalé situace v  letošním školním roce dle plánu absolvovat.
Od 11. března, kdy byly školy uzavřeny, probíhalo vyučování prostřednictvím zasílaných týdenních plánů, dle jednotlivých předmětů. 
Snažily jsme se rodičům přiblížit učivo a metodicky je správně vést. Na telefonu jsme byly připraveny kdykoliv pomoci. Tato velmi obtížná situace, jak pro pedagogy, tak především pro rodiče, nás donutila hledat jiné formy vyučování. 
V květnu se nám podařilo zprovoznit on-line výuku. Díky tomu nezůstávala celá práce jen na rodičích. Společně jsme se třikrát v týdnu scházeli u počítačů. Děti měly velkou radost, že se opět vidí se spolužáky a mohou si sdělit své dojmy a zážitky z této výjimečné doby. Tento způsob vyučování se velmi osvědčil a budeme v něm nadále pokračovat, a to při absenci žáka ve vyučování.

Od konce května už většina žirečských žáčků zasedá pravidelně ve svých lavicích. Musíme sice dodržovat daná hygienická pravidla, ale to nám nevadí. Všichni jsme šťastni, že můžeme pracovat opět společně. Teď nás čeká posledních čtrnáct dnů ve škole. Hravou formou budeme procvičovat veškeré nabyté znalosti. K dispozici máme interaktivní tabuli a díky ní můžeme sledovat různé dokumentární a naučné programy. Na závěr bych ráda za nás všechny ze školy v  Žirči poděkovala všem rodičům za spolupráci, popřála všem hodně zdraví, pevné nervy a hlavně pozitivní mysl a úsměv na rtech. Pomalu se blíží prázdniny a my se budeme v září moc těšit, u nás v  Žirči ve škole, na viděnu i s novými prvňáčky. 
Moc se na vás těšíme.  

Mgr. Olga Hylmarová, Martina Tomancová Eflerová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 223x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí