Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Základní škola Strž naplňuje obsah programu Erasmus prostřednictvím umění

Cesta za sny do Kutné Hory

Redakce, / 6.05.2019, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Název programu Cesta za snem dává tušit, s čím se potkali naši žáci v galerii GASK v Kutné Hoře. Skvělá průvodkyně Klára Štefková seznámila během programu naše žáky se základními informacemi o českém surrealismu.
 

FOTOGALERIE - Základní škola Strž naplňuje obsah programu Erasmus + Historické a kulturní dědictví prostřednictvím umění

Kde se berou sny a jak vznikají? Můžeme na ně nějakým způsobem výtvarně reagovat? Vydejme se do světa snových představ předních českých surrealistů Mikuláše Medka, Jindřicha Štýrského a Toyen. K jakým konkrétním věcem odkazují tvary v jejich obrazech a do jakých prostředí je dosadili? Co vypovídají o jejich životech? Vydáme se na dobrodružnou cestu do podvědomí těchto tří umělců a vyzkoušíme i svoji představivost a fantazii v reakci na jejich díla i vybrané věci kolem nás.

Program Erasmus + Historické a kulturní dědictví 


Po úvodní přednášce se žáci vydali hledat určité tvary v obrazech. Nakonec se všichni sešli před třemi obrazy našich surrealistů. Z těchto tvarů se pak ve skupinách snažili vytvořit svůj vlastní obraz a popsat ho. Po této části následovala praktická část, kde žáci na základě promítnutí reálných předmětů nakreslili jejich obrysy dle své představy, ty potom vystřihli, aby nakonec z těchto tvarů všichni dohromady vytvořili jeden velký obraz, který domalovali barvami. 

Během programu si žáci povídali o fantazii, snech a představách. Teď už vědí, že obraz nemusí znázorňovat jen realitu, která nás obklopuje, ale může vyjadřovat i sny.
Program Erasmus + je spolufinancován Evropskou Unií.

Alena Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 172x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí