Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Základní škola Strž naplňuje obsah programu Erasmus prostřednictvím umění

Cesta za sny do Kutné Hory

Redakce, / 6.05.2019, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Název programu Cesta za snem dává tušit, s čím se potkali naši žáci v galerii GASK v Kutné Hoře. Skvělá průvodkyně Klára Štefková seznámila během programu naše žáky se základními informacemi o českém surrealismu.
 

FOTOGALERIE - Základní škola Strž naplňuje obsah programu Erasmus + Historické a kulturní dědictví prostřednictvím umění

Kde se berou sny a jak vznikají? Můžeme na ně nějakým způsobem výtvarně reagovat? Vydejme se do světa snových představ předních českých surrealistů Mikuláše Medka, Jindřicha Štýrského a Toyen. K jakým konkrétním věcem odkazují tvary v jejich obrazech a do jakých prostředí je dosadili? Co vypovídají o jejich životech? Vydáme se na dobrodružnou cestu do podvědomí těchto tří umělců a vyzkoušíme i svoji představivost a fantazii v reakci na jejich díla i vybrané věci kolem nás.

Program Erasmus + Historické a kulturní dědictví 


Po úvodní přednášce se žáci vydali hledat určité tvary v obrazech. Nakonec se všichni sešli před třemi obrazy našich surrealistů. Z těchto tvarů se pak ve skupinách snažili vytvořit svůj vlastní obraz a popsat ho. Po této části následovala praktická část, kde žáci na základě promítnutí reálných předmětů nakreslili jejich obrysy dle své představy, ty potom vystřihli, aby nakonec z těchto tvarů všichni dohromady vytvořili jeden velký obraz, který domalovali barvami. 

Během programu si žáci povídali o fantazii, snech a představách. Teď už vědí, že obraz nemusí znázorňovat jen realitu, která nás obklopuje, ale může vyjadřovat i sny.
Program Erasmus + je spolufinancován Evropskou Unií.

Alena Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 55x
 
 
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí