Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Začátek roku ve škole v Žirči

Redakce / 15.09.2020, Žireč, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V  naší malé jednotřídní škole v  Žirči zasedlo do lavic pro nový školní rok 2020/2021 celkem 10 dětí: 2 třeťandy, 4 druháci a nově také 4 prvňáci. Poměr dívek a chlapců je pro letošní rok 6:4 ve prospěch děvčat. P
První týden byl ve znamení poznávání nejen nových spolužáků, prostředí školy, ale také jejího okolí. Díky krásnému slunečnému počasí prvních zářijových dnů jsme s  dětmi prošli a prozkoumali blízké i široké okolí, učili se dopravní značky a jak správně přecházet silnici po přechodu. Zašli jsme si také na nanuka do cukrárny. 
Díky poklidnému přípravnému týdnu mohla v  pondělí 7. září začít pozvolna samotná výuka. O to, aby bylo pro děti vyučování poutavé a zajímavé, se stará paní učitelka Hylmarová. 
Do družiny má paní vychovatelka Tomancová Eflerová na celý podzim připravených spoustu aktivit a her nejen na ven, ale i pro případ nevlídného počasí.
Paní Blažková povede při ranní družině tvořivou dílničku, kde budou mít děti možnost si každý týden něco vyrobit, vytvořit nebo se kreativně projevit. 
Koncem října, jak je již poslední roky zvykem, je v  přípravě dvoudenní akce na oslavu svátku Halloween. Tuto akci plnou zábavy, her a úkolů s trochou tajemna, spojenou se spaním ve škole si děti, stejně jako všechny tři paní učitelky, velmi oblíbily. Letos se máme opět na co těšit. Třeba se na nás zase přijde podívat bílá paní nebo jiné strašidýlko …

Přejeme všem žáčkům, paním učitelkám i všem ostatním úspěšný školní rok 2020/2021 a rodičům mnoho trpělivosti.

Martina Tomancová Eflerová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 202x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí