Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Sportování a drobné akce v prvním pololetí na ZŠ Strž

Redakce / 20.01.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Zhodnocení nejen sportovních aktivit na ZŠ Strž v prvním pololetí školního roku 2019/2020.
 

FOTOGALERIE - Sportování a drobné akce v prvním pololetí na ZŠ Strž

V říjnu tradičně šesťáci vyráží na turistický kurz. Medvědí bouda nad Špindlerovým Mlýnem se již stala stabilním působištěm pro náš sportovní kurz. Abychom mohli splnit většinu cílů, které s kurzem souvisí, musí být slušné počasí. Nachodili jsme necelých 60 km a navštívili Labskou boudu, symbolický pramen Labe, Mohylu Hanče a Vrbaty, Labský důl, Špindlerovku, Dívčí a Mužské kameny atd. Teoretické znalosti jsme doháněli večerními přednáškami a celý kurz byl ukončen návštěvou Krkonošského muzea v Jilemnici s výstavou o historii lyžování. No, ne vždy se chtělo žákům stoupat do strmých kopců a zdolávat horské kamenité cesty, ale odjížděli plni nových zážitků, vědomostí a hlavně zkušeností s pohybem v horském prostředí.

První polovina listopadu patřila školnímu florbalu - naše hala byla svědkem bojů v okrskovém a následně v okresním kole. Postupně se u nás vystřídali holky i kluci ze všech škol z našeho města a blízkého okolí respektive vítězové okrskových kol v kategoriích 6. – 7. tříd a 8. – 9. tříd. V průběhu jednotlivých turnajů se na naší palubovce proběhlo zhruba 250 florbalistů a florbalistek. Vítězům gratulujeme a v krajských kolech přejeme mnoho hezkých branek v síti soupeřů.

První polovina listopadu byla ve znamení domácího pečení. Jednotlivci, skupinky nebo celé třídy se zúčastnili soutěže o nejlepší štrúdl na druhém stupni. Hodnotila se chuť, ale i vzhled. Celá soutěž proběhla o velké přestávce, kdy se nejprve soutěžící se svými výrobky připravili, následovalo hodnocení, vyhlášení a vše je zakončeno velkou svačinou.

Kalendářní rok ve škole je ukončený akcí Vánoční stůl. Zde si třídy připraví stůl se vším, co se pojí s Vánocemi. Takže zde je vánočka, cukroví, různé vánoční symboly, ale třeba i bramborový salát, řízky, nealkoholický vaječný likér. Vše je domácí výroby a opravdu je se na co dívat a vše má velkou kvalitu. Úroveň se každým rokem zvyšuje a žáci stále vymýšlí nové, aby jejich stůl porota ohodnotila co nejlépe.
V prvním týdnu po vánočních prázdninách vyjeli sedmičky do Jánských Lázní na lyžařský kurz. Sníh nám naštěstí napadl a podmínky byly o poznání lepší oproti těm v prosinci. Kurzu se zúčastnila drtivá většina žáků sedmých ročníků a všichni si radovánky na sněhu užili. Ve středu nás navštívili v hojném počtu rodiče, kteří si zalyžovali a společně s dětmi si zasoutěžili ve slalomu o hodnotné ceny. Lyžařský kurz jsme zakončili výletem do Pece pod Sněžkou, abychom poznali i další známý krkonošský skiareál a vyzkoušeli si jiné sjezdové tratě.

Plány na další pololetí

V druhém pololetí nás čeká Velikonoční stůl, cyklistický kurz a vodácký kurz. Akcí sportovních i nesportovních je hodně a doufáme, že se jich zúčastní co nejvíce žáků. Sportu zdar.

ZŠ Strž

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 622x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí