Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Psaní nás baví - lekce tvořivého psaní na ZŠ Strž

Redakce / 29.12.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Když má zpěvák pěkný hlas, zazpívá písničku. Když má malíř šikovnou ruku, namaluje obrázek. A když má spisovatel fantazii, napíše příběh. I děti mají toto v sobě ukryté a je jen na nás, abychom některou z těchto "komůrek" otevřeli. Každý týden se scházejí tři děvčata z 5.B a zkouší literárně tvořit. Kromě představivosti a kreativity, musí při práci uplatnit i dostatečnou slovní zásobu a hlavně schopnost "dát vše na papír".
 

FOTOGALERIE - Psaní nás baví

Moc nás těší, že lekce tvořivého psaní přinesly první výsledky. Na podzim se žákyně Marie Bukovská, Aneta Erbenová a Eliška Závodná formou kolektivní práce zapojily do dvou významných soutěží. 

První byla Mezinárodní literární a výtvarná soutěž o Cenu Jiřího Šedého "Nejsem na světě sám" s tématem BÁJNÝ SVĚT POD HLADINOU ŘEK. Holky se zamýšlely v krátkých povídkách nad tím, jak mohly vzniknout názvy některých našich řek. Ve své kategorii zvítězily. Navíc je může uvnitř hřát vědomí, že jejich dílko třeba rozjasní smutnou dětskou tvář, protože všechny oceněné práce putují do Nadace Olgy Havlové. Velmi pěkného výsledku v této soutěži, ale v oblasti výtvarné, dosáhl spolu s Anetou i David Šorma ze 2.A. 

Další překvapení na dívky čekalo o pár dnů později, kdy přišla pozvánka na slavnostní vyhlášení literární soutěže Pardubické střípky s tématem CO VYPRÁVÍ ŘEKA. Tady získaly s kolektivní prací krásné 2. místo. Jednotlivá díla hodnotila odborná porota složená ze členů Střediska východočeských vyhodnoceni mezi padesátkou nejlepších. Do soutěže totiž dorazilo několik set prací spisovatelů a udělalo nám radost, že povídky našich dívek pochválila. Z města perníku si mladé spisovatelky odvezly diplomy, věcné ceny a - jak jinak - knihu. 

Děvčata mají v oblasti tvůrčího psaní před sebou ještě velký kus cesty, ale první kroky se jim zatím daří.

Jana Hronešová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 410x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí