Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Pěkná tečka za literárním tvořením v ZŠ Strž

Redakce / 18.06.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Bylo mi potěšením pracovat v tomto školním roce s trojicí dívek z 5. třídy. Z jejich nesmělých krůčků v oblasti literárního tvoření se pozvolna staly kroky pevné a jisté. Holky se během několika měsíců dokázaly perfektně sehrát s češtinou a věřím, že v ní našly kamarádku na celý život.
Svoje snažení završily na konci června velkým úspěchem. V celostátní soutěži, kterou organizovala speciální zájmová skupina Literární tvorby (Special Interest Groups - SIG) při Mense ČR, získaly krásné 2. místo. Tématem byla Personifikace a zahrnovala díla bez věkového omezení a rozdělení do kategorií. Radost měly dívky nejen z úspěchu, ale i z pěkných cen. Obdržely spolu s diplomem i knihy, mensovní časopis plný rébusů, poukaz na testování a sborník s otištěnými nejúspěšnějšími pracemi.
Všechny tři spolužačky přejdou po prázdninách na 2. stupeň. Přeji jim, aby si uchovaly fantazii a lásku k psaní. 

Mája Bukovská, Anetka Erbenová a Eliška Závodná udělaly za našimi hodinami tvůrčího psaní opravdu pěknou tečku.

Mgr. Jana Hronešová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

Související články
Součástí distanční výuky na základní škole ve Strži je i oblíbená on-line družina
Vaše komentáře

Přečteno 194x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí