Vyhledej
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Malé ohlédnutí za koncem školního roku 2019/2020 na ZŠ Strž

Redakce / 14.07.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Školní rok 2019/2020 byl pro nás všechny výjimečný a budeme si ho pamatovat celý život. Kdo v dětství zažil „uhelné prázdniny“, tak na ně vzpomíná dodnes. Rozdíl je ale obrovský – byly krátké a nebyla žádná výuka. Tyhle “nečekané prázdniny“ přinesly nové zážitky a zkušenosti.
 

FOTOGALERIE - Malé ohlédnutí za koncem školy na ZŠ Strž

Bylo to velmi náročné období jak pro mnohé rodiče, ať už oni sami pracovali z domu, nebo museli chodit do práce a podporovat své děti ve výuce, tak pro učitele, kteří jsou zvyklí pracovat s žáky ve třídě, reagovat na jejich zvídavé otázky. 

Během druhého pololetí jsme všichni očekávali, jak naši žáci uspějí u přijímacího řízení na další stupeň vzdělávání. Tento výsledek je i zpětnou vazbou pro školu, zda dokáže své žáky připravit na tento důležitý krok. Jsme rádi, že v letošním roce uspěli v přijímacím řízení nejen na čtyřleté obory, ale i na víceletá gymnázia. Používáme množné číslo, protože jedna žákyně byla přijata také na osmileté gymnázium. Tento úspěch není jediným v tomto školním roce. 
Žák třetí třídy složil rozdílové zkoušky za jeden ročník navíc a nastupuje do vyššího ročníku. Můžeme říct, že cesta, kterou jsme zahájili zhruba před 4 lety v péči o nadané a aktivní žáky, má své nepopiratelné výsledky. Vedle tohoto úspěchu naše žákyně získaly druhé místo v literární soutěži vyhlášené Menzou ČR bez věkové kategorie a dalším úspěchem je publikace jejich tvorby v literární soutěži vyhlašované MZe. V Logické olympiádě dva žáci dosáhli na úroveň vynikající řešitel. 

I v době zavření školy jsme se snažili vytvořit pro žáky příjemné virtuální prostředí. Zároveň jsme v této době zmodernizovali počítačovou učebnu a atriovou čítárnu.
Děkujeme všem rodičům za spolupráci a přejeme Vám hezké a klidné léto. 
 
Vedení a učitelé školy.
Alena Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 533x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět