Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Malé ohlédnutí za koncem školního roku 2019/2020 na ZŠ Strž

Redakce / 14.07.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Školní rok 2019/2020 byl pro nás všechny výjimečný a budeme si ho pamatovat celý život. Kdo v dětství zažil „uhelné prázdniny“, tak na ně vzpomíná dodnes. Rozdíl je ale obrovský – byly krátké a nebyla žádná výuka. Tyhle “nečekané prázdniny“ přinesly nové zážitky a zkušenosti.

FOTOGALERIE - Malé ohlédnutí za koncem školy na ZŠ Strž

Bylo to velmi náročné období jak pro mnohé rodiče, ať už oni sami pracovali z domu, nebo museli chodit do práce a podporovat své děti ve výuce, tak pro učitele, kteří jsou zvyklí pracovat s žáky ve třídě, reagovat na jejich zvídavé otázky. 

Během druhého pololetí jsme všichni očekávali, jak naši žáci uspějí u přijímacího řízení na další stupeň vzdělávání. Tento výsledek je i zpětnou vazbou pro školu, zda dokáže své žáky připravit na tento důležitý krok. Jsme rádi, že v letošním roce uspěli v přijímacím řízení nejen na čtyřleté obory, ale i na víceletá gymnázia. Používáme množné číslo, protože jedna žákyně byla přijata také na osmileté gymnázium. Tento úspěch není jediným v tomto školním roce. 
Žák třetí třídy složil rozdílové zkoušky za jeden ročník navíc a nastupuje do vyššího ročníku. Můžeme říct, že cesta, kterou jsme zahájili zhruba před 4 lety v péči o nadané a aktivní žáky, má své nepopiratelné výsledky. Vedle tohoto úspěchu naše žákyně získaly druhé místo v literární soutěži vyhlášené Menzou ČR bez věkové kategorie a dalším úspěchem je publikace jejich tvorby v literární soutěži vyhlašované MZe. V Logické olympiádě dva žáci dosáhli na úroveň vynikající řešitel. 

I v době zavření školy jsme se snažili vytvořit pro žáky příjemné virtuální prostředí. Zároveň jsme v této době zmodernizovali počítačovou učebnu a atriovou čítárnu.
Děkujeme všem rodičům za spolupráci a přejeme Vám hezké a klidné léto. 
 
Vedení a učitelé školy.
Alena Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

Související články
Součástí distanční výuky na základní škole ve Strži je i oblíbená on-line družina
Vaše komentáře

Přečteno 562x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí