Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Malá spisovatelka Anetka Erbenová ze ZŠ Strž

Redakce / 25.10.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V sobotu 19. října 2019 se v Praze konala autogramiáda a slavnostní křest Čtvrté knihy pohádek od dětí pro děti. K naší velké radosti se jednou z finalistek, autorek pohádky, stala žákyně naší školy Anetka Erbenová s pohádkou Lesní přátelství. Spisovatelka Martina Drijverová ocenila Anetčinu pohádku po jazykové stránce.
 

FOTOGALERIE - Malá spisovatelka Anetka Erbenová ze ZŠ Strž

Pohádková kniha vznikla z pohádek psaných malými spisovateli do 12 let, kteří se zapojili do soutěže Bambini litera, vyhlášené společností Skanska Reality a.s. 

Do soutěže přišlo více než čtyři sta pohádek na téma příroda. Odborná porota pod vedením spisovatelky Martiny Drijverové vybrala ze všech příspěvků dvacet nejlepších pohádek a ty pak vydalo v knižní podobě nakladatelství Albatros Media. Slavnostním odpolednem, které se konalo v areálu Corso Court Skanska, malé spisovatele a hosty provázela Míša Maurerová. 

Certifikát Malého spisovatele finalisté obdrželi spolu s gratulací, Čtvrtou knihou pohádek a Atlasem světa pro děti (věnovalo nakladatelství Albatros Media) z rukou spisovatelky Martiny Drijverové, redaktorky Evy Mrázkové a grafičky Veroniky Kopečkové. Po předání certifikátů a křtu knihy následovala autogramiáda všech dvaceti autorů. Každý měl připravený svůj stolek s vizitkou a za sebou plakát s textem a ilustrací své pohádky. Děti zasedly na svá místa, a pak to začalo - podepisování knih, rozdávání úsměvů a užívání si zasloužené chvilky slávy. 
Pro všechny zúčastněné byly připraveny výtvarné dílničky, malování na obličej, fotokoutek, občerstvení a obrovský dort s ilustrací z obálky nové knihy. Celé odpoledne bylo velmi vydařené a Anetka i ostatní hosté si ho báječně užili.

Mgr. Jana Hronešová, Andrea Erbenová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 850x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí