Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Jak jsme s žáky ZŠ Strž poznávali Anglii

Redakce / 31.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Hned po Velikonocích jsme se vydali s výběrem žáků naší školy na dlouhou cestu do francouzského přístavu Calais a odtud trajektem na Britské ostrovy.
 

FOTOGALERIE - Jak jsme poznávali Anglii

První den nás čekalo zajímavé město Brighton, kde jsme si prohlídli proslulé molo se spoustou atrakcí, nahlédli jsme do života britské aristokracie při návštěvě královského paláce - Royal Pavilion a obdivovali jsme podmořský svět v Sea Life Centre. 
Stihli jsme se ještě rozhlédnout po obchodech a zajít na malé občerstvení a k večeru si nás již rozebraly naše hostitelské rodiny. Děti tak měly možnost poznat běžný rodinný život v Anglii, konverzovat s rodilými mluvčími a využít své znalosti angličtiny v každodenních situacích. ¨
Další den jsme zavítali do přístavu Porthsmouth, kde jsme si prohlédli loď HMS Victory, se kterou Angličané pod vedením Horatia Nelsona vyhráli bitvu u Trafalgaru. Odpoledne jsme si užili krásného slunečného počasí při procházce ve skanzenu v Chichesteru, kde mají na ploše třinácti fotbalových hřišť venkovské stavby ze 13. – 19. století. 
Čtvrtý den jsme strávili na křídových útesech Seven Sisters, poznali zákoutí pašeráckých jeskyní v přímořském městě Hastings a navštívili jsme sídlo rodu Boleynů – Hever Castle, kde prožila své dětství Anna Boleynová, manželka krále Jindřicha VIII. 
V sobotu ráno jsme se vydali do Londýna. Nejprve jsme si prohlédli Greenwich a pak jsme se lodí po Temži plavili do centra velkoměsta. Mohli jsme tak obdivovat známé památky jako je Tower of London, Tower Bridge, St. Paul´s Cathedral a další. Pěšky jsme potom prošli centrum, kde se již vše připravovalo na nedělní londýnský maraton. Viděli jsme Big Ben, který se v současné době opravuje, Houses of Parliament, Westminster Abbey, dům paní premiérky v Downing Street 10, Trafalgar Square nebo Buckinghamská palác. Na známém Leicester Square jsme měli rozchod a mohli se tak podívat po obchodech, restauracích nebo na vystoupení pouličních umělců. V podvečer jsme se zase lodí přepravili k O2 aréně, kde na nás čekal náš autobus, a vydali jsme se směrem k Eurotunelu. 
Měli jsme tak možnost zažít oba způsoby dopravy přes Lamanšský kanál. 
V neděli jsme se v odpoledních hodinách vrátili všichni v pořádku a plni zážitků zpět do Dvora.

Mgr. Gabriela Geislerová, Mgr. Stanislav Ježek
ZŠ Strž 
Více foto na www.zsstrz.cz.

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 684x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí