Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

I cesta je cíl. ZŠ Strž pokračuje v programu vévody z Edinburghu

Redakce / 24.01.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je vzdělávací program, který má děti motivovat k cílevědomé práci a pomáhat jim rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti. Naše škola již druhým rokem nabízí možnost zapojení se do tohoto prestižního projektu. Program je určen prioritně pro starší žáky.
V současné době pracují na plnění svých cílů ve třech oblastech čtyři žáci z osmé třídy, a to v bronzové úrovni. Snaží se rozvíjet ve sportu a v nejrůznějších dovednostech, jako je například hra na hudební nástroj. Někteří si dali za cíl zdokonalit své kuchařské umění nebo se naučit jezdit na skateboardu. Vedle sportu a sebezdokonalování se účastníci programu věnují také dobrovolnictví. Děti si vybraly především práci pro charitu, ale spolupracují i s domovem seniorů. V rámci programu již pomáhaly s přípravou prodejní výstavy žákovských prací, jejichž výtěžek podpořil děti v Africe. Mají však mnoho dalších nápadů a nadšení, které jim, doufejme, vydrží až do konce. Všem účastníkům přejeme vytrvalost na cestě k vytyčeným cílům, krásné zážitky a mnoho nových zkušeností.

Video z roku 2019 (program DofEve Dvoře Králové)


ZŠ Strž


Další články ZŠ Strž

Související články
Studenti gymnázia získali prestižní Cenu vévody z Edinburghu
Součástí distanční výuky na základní škole ve Strži je i oblíbená on-line družina
Vaše komentáře

Přečteno 262x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí