Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Hurá z lavic za poznáním se ZŠ Strž

Redakce / 29.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Žirečtí žáci se vypravili vlakem na dvě exkurze. Nejdříve do Hradce Králové do planetária. Pořad, který jsme si objednali, byl živě veden lektorem. Byl určen pro 1. stupeň – vzdělávací oblast Člověk a jeho svět, tedy přesně pro nás.
 

FOTOGALERIE - Hurá z lavic za poznáním

Planetárium i s pohádkou

Spoustu věcí si již dokážeme představit a pracovat s nimi. Pochopili jsme princip střídání dne a noci i ročních období, které nám lektor ukázal na modelu. Sledovali jsme různá souhvězdí na noční obloze, našli jsme Severku (Polárku), která nám pomáhá určit sever, navštívili jsme některé planety a další tělesa sluneční soustavy. 
Za odměnu a spolupráci při pořadu byla dětem promítnuta astronomická pohádka Polaris. Tím však naše exkurze neskončila. Vyfotili jsme se termokamerou a obrázky si poslali na email. Potom jsme navštívili hvězdárnu, kde na nás čekaly v kopuli dalekohledy. Slunce bohužel nesvítilo, takže jsme ho neviděli, ale dalekohledy nás překvapily svojí velikostí. Dokonce jsme si mohli na závěr celého programu kopuli sami zavřít.

Magnety v IQ Liberec

Na druhou exkurzi jsme se vypravili do Liberce. Cesta byla sice dlouhá, ale nakonec i ta utekla a my jsme se ocitli v IQ parku. Nejdříve jsme se vypravili do laboratoře a dozvěděli se něco o magnetech. Přitahovali jsme různé předměty a zjistili, proč se některé přitahují a některé vůbec na magnet nereagují. Už víme, že záleží na složení předmětů. Zjistili jsme, že se dokáží magnety mezi sebou také odpuzovat. Nejvíce se však dětem líbily magnetické stavebnice. Stavěly by snad celý den. Jenže nás čekala další patra se zajímavými úkoly, ale i zábavou. Pobyt v IQ centru utekl jako voda a byl čas na návrat. Dětem se vůbec nechtělo domů, ale jízdní řád je daný a vlak by nečekal.

Jsem velice ráda, že se exkurze dětem líbily a přinesly jim mnoho zajímavých poznatků a zážitků. V hodině českého jazyka o nich psali žáci druhého a třetího ročníku formou dopisu. Práce se všem velice zdařila.

Více foto na www.zsstrz.cz.

Mgr. Hylmarová Olga,
třídní učitelka na 
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 494x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt



Základní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí