Vyhledej
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Herna i kavárnička v rámci zápisu na ZŠ Strž (4. a 5. 4. 2023)

Redakce, / 19.04.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Jako každoročně, tak i letos, se na počátku dubna otevřeny dveře naší školy pro budoucí žáky prvních tříd. Pojďme si připomenout průběh těchto dnů na naší škole.

FOTOGALERIE - Zápis do 1. třídy (4. 4. a 5. 4. 2023)


Letos je přivítaly, pod taktovkou G. Šulcové, naše zpěvačky. Jejich zpěv nás doprovázel po celou dobu zápisu. 

U vstupních dveří všechny návštěvníky přivítali žáci 4. tříd, kteří je hned nasměrovali k panelu, kde se měl předškolák podepsat nebo nakreslit svoji značku. 

Poté jim předali informace, co vše tady s námi, krom hlavního zápisu do první třídy, mohou zažít. V jedné ze tříd byla vytvořena herna se stolky plných her a elektronických výukových hraček. Uprostřed místnosti na koberci se spoustou dřevěných kostek vznikaly zajímavé společné stavby. Nejzajímavější však pro ně byla interaktivní tabule, na které si vyzkoušeli práci ve výukových programech. Předškoláci zde nebyli sami, po celou dobu je provázeli žáci naší školy. 

Když se předškoláci trochu v naší škole rozkoukali, tak přešli k samotnému zápisu. Po jeho ukončení každý z nich obdržel od paní ředitelky čestný zápisový list se svým jménem. Poté si vybral svoji „první aktovku“, do které dostal svůj první sešit, kalendář na příští školní rok a Desatero pro rodiče. Vybral si nějaký dárek, který vytvořili žáci naší školy, učitelé či paní asistentky. 

A stále ještě všemu nebyl konec. Některé děti se opět vrátily do herny. Rodiče si tak v klidu mohli prohlédnout učebnice a pracovní sešity, se kterými budou jejich budoucí školáci v první třídě pracovat. Rodiče navštívili i naši malou kavárnu, kde jim žáci připravili pohoštění a s milým úsměvem je obsloužili. 

Vedle kavárny v učebně biologie mohli zhlédnout dokument o naší škole. 
A ti, kteří se zajímali ještě více, mohli naši školu projít s žákovským průvodcem od šaten až po nejvyšší patro. 

Zkrátka, zápis do první třídy se stal pro mnohé nejen důležitým krokem do naší školy, ale i společným zážitkem nás všech. Děkujeme všem, kteří se na organizaci zápisu podíleli. Děkujeme i všem budoucím prvňákům a jejich rodičům, kteří za námi přišli a rozhodli se jít dál naší společnou školní cestou.

Mgr. Veronika Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 268x