Vyhledej
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Fantazii se meze nekladou aneb Čapek, Frankenstein a Willy Fog

Redakce, / 9.11.2023, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Asi si říkáte, že spojení výše zmíněných gentlemanů opravdu vyžaduje notnou dávku fantazie, ale když dočtete náš článek do konce, dojdete k závěru, že to celkem dává smysl.

FOTOGALERIE - Fantazii se meze nekladou


Vše propuklo v pondělí před prázdninami, kdy jsme vyrazili na divadelní představení. Dress code i etiketu jsme zvládli celkem na výbornou. Jsou jistě detaily, na kterých se ještě dá pracovat, ale dostalo se nám pochvaly od třídních, že jsme dodrželi očekávané standardy.

Čapkova fantazie přetavená do povídky a následně do divadelní podoby nás dost bavila a celkem jsme se při hledání ztracená pravdy a lásky zasmáli. Hledat tyto dvě kvality v reálu zase taková švanda není, ale o tom třeba někdy jindy. 

Po návratu do školy si šesťáci trochu více posvítili na pana Karla Čapka a sedmáci se pustili do výrobků pro vánoční jarmark.

V úterý se naše fantazie rozvíjela na Týdnu duchů v zologické zahradě. Během vyřezávání halloweenských dýní jsme plánovali vyrobit např. populárního pokémona Pikachu, ale vyšel nám z toho Stitch. No, nenaděláte nic.

A kde je Frankestein a Willy Fog? Trpělivost, přátelé, středa se blíží. 
A s ní i náš výlet do Hradce Králové, kde jsme v knihkupectví Megabooks trénovali čtení v angličtině. Pod vedením zkušené lektorky z jazykové školy se sedmáci potkali s Frankensteinem a šesťáci stihli procestovat svět s Willy Fogem za 80 dní. 

No a abychom nějak vyvážili naše duše nasycené kulturou, ručními pracemi a novými znalostmi, zavítali jsme na závěr do Auparku, abychom uspokojili i naše hladové žaludky a nakupovací potřeby. A odtud už hurá na vlak, domů, do Dvora, protože projektové dny byly u konce a podzimní prázdniny se hlásily o pozornost.

Cenné postřehy a foto poskytly třídní 7.A Mgr. Gabriela Geislerová, paní asistentka Elen Králová, kolegyně Catherine Dušek a za třídy 6.A a 7.A na základě vyprávění očitých svědků sepsala třídní 6.A Mgr. Gabriela Grundová.

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 118x