Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

DofE na základní škole – jedeme dál i přes částečná omezení

Redakce / 21.01.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V loňském školním roce se parta odvážných dětí z naší školy dobrovolně rozhodla vydat na cestu k získání Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) v bronzové úrovni.
Tento motivační program určený pro všechny od 14 do 24 let byl založen v roce 1956 princem Philipem, manželem britské královny Alžběty II. a postupně se rozšířil do 130 zemí světa. Smyslem programu je motivovat mladé lidi k tomu, aby se zlepšovali v činnostech, které je baví. 

Program je rozdělen do tří oblastí: sport, dovednost a dobrovolnictví. Každé oblasti se pak účastníci věnují hodinu týdně po dobu tří měsíců. Jednotlivé aktivity mají předem stanovený určitý cíl, kterého se snaží dosáhnout. Na závěr programu podniknou také týmovou expedici do přírody. 

Naši žáci zapojení do programu si vytýčili velmi zajímavé cíle. Někteří se snaží zdokonalit v hudební oblasti, jiní ve výtvarném umění či dokonce v kuchařských dovednostech. V oblasti sportu si zvolili cyklistiku, zdokonalují se v jízdě na skateboardu nebo pravidelně chodí běhat delší tratě. Všechny tyto aktivity bylo možné nějakým způsobem plnit i v období karantény. 
Oblast, která byla však nejvíce postižena uzavřením škol a omezením kontaktu s ostatními, bylo dobrovolnictví. Děti se zde totiž věnovaly pomoci nejrůznějším charitativním akcím, které byly v období karantény značně omezeny. Někteří chodili navštěvovat naše spoluobčany do domova seniorů, což nebylo díky vývoji epidemiologické situace také vždy možné. 
Plnění programu jsme tedy byli nuceni částečně pozastavit. Nechceme si však stěžovat, ani se vzdávat. 
Pomoc nám slíbila i nová regionální manažerka DofE, která se setká s našimi vedoucími projektu na pracovní schůzce. Jistě najdeme nějaké nápady a řešení, jak podpořit naše účastníky v jejich úsilí dosáhnout stanovených cílů. 
Držte nám palce, abychom to společně dokázali.

Gabriela Geislerova
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 193x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí