Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Distanční výuka očima dětí

Redakce / 15.02.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Školní rok se přehoupl do druhé poloviny a většina žáků zůstává doma na distanční výuce. Děti ji poznaly už vloni, takže s ní mají zkušenosti. Udělaly jsme tedy malý průzkum: "Jak se dívají na on-line výuku žáci 3. – 5. tříd?“

FOTOGALERIE - Distanční výuka očima dětí

V první otázce nás zajímalo, kde mají vlastně nyní svoji třídu. A zjistily jsme, že se učí prakticky v celém bytě (či domě), nejčastěji v obýváku, pokojíku a kuchyni. 
Mezi odpověďmi byla i ložnice, což nám přišlo velice mazané. 

A co dětem během výuky na dálku chybí
Samozřejmě kamarádi, kontakt s paní učitelkou, pomoc od paní asistentky, legrace, kroužky, výchovy (zvláště pak tělocvik), názorné pomůcky k učivu, velká tabule, školní akce, atmosféra třídy. Mezi nedostatky zařadili žáci i to, že se paní učitelky občas ,,zaseknou“. 

Má tedy distanční výuka nějaké výhody? 
Děti jich našly plno. Vítají méně vyučovacích hodin a domácí kuchyni od maminky. Odpadá jim brzké ranní vstávání i cesta do školy, když zrovna mrzne. Je také prima, že nemusí nosit při výuce roušku. Někteří ocenili možnost naučit se více pracovat s počítačem. Pochvalovali si, že pokud něco nemají, prostě si pro tu věc dojdou. Výhodou je také možnost vidět se se spolužáky, kteří onemocněli, a více volného času na četbu, koníčky, rodinu. Žák 3. třídy dokonce nezapomněl vyzdvihnout klady své měkké židle. (Ano, i pracovní místo je důležité). 

Ať byly odpovědi od dětí stejné, nebo různé, jedno měly společné - drtivá většina žáků by se do školy hned vrátila
Velice trefně to na závěr shrnul jeden z páťáků: "Ze začátku jsem viděl v on-line výuce spoustu výhod, ale teď už jich je jen pár. A navíc nejsou tolik důležité. I když se můžu učit v pyžamu, stejně bych se hrozně rád vrátil zase do školy.“ 

To my také!

třídní učitelky 3. – 5. třídy
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 497x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí