Vyhledej
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Služby občanům > Politika

Více než jeden plný autobus na Letné! Dvůr Králové si zasloužil pozornost celostátních médií

Redakce / 16.11.2019, Královédvorsko
I Dvůr Králové měl své zástupce na demonstraci na Letné - a prezentovali region skvěle! Jejich speciálně vypravený a vyzdobený autobus poutal pozornost už po cestě a dostal se až na titulku celostátního zpravodajského portálu.
 

Svou účastí chtěli i lidé z Královédvorska vyjádřit nesouhlas se stylem vládnutí současného premiéra a prezidenta. Připomněli nejen jim, ale i ostatním občanům, že ani demokraticky zvolení představitelé státu si nemůžou vládnout jak chtějí, ale mají povinnost dodržovat Ústavu a neohýbat právní řád ve svůj prospěch.

Demostrace proběhla 16. listopadu 2019 od 14 hod. v Praze na Letné, tedy den před 30. výročím Sametové revoluce. Podle prvních údajů se jí zúčastnilo kolem 300 tisíc lidí z celé republiky. 
Po výletě do Prahy si v neděli 17. listopadu mohou 30 let staré události připomenout Dvoráci doma - a to na náměstí Odboje a na náměstí TGM. 
Na náměstí Odboje zve nejen pamětníky vedení města v čele se starostou Janem Jarolímem, a to na 15:30 hod. 
Od 16:30 hod. má na náměstí TGM hlášenou vzpomínkovou akci ODS spolu s DKoalicí. 

Zároveň probíhá v prostorách Staré radnice do 8. prosince 2019 výstava věnovaná událostem před 30 lety přímo ve Dvoře Králové.Linda Harwot, Kateřina Sekyrková
Foto: Linda Harwot


 

 

 
Vaše komentáře
Hnus a ostuda, 26.11.2019 12:34, Reagovat
Této demonstrace se mohl zůčastnit pouze buran a ovce.Hnus
 
 
Přečteno 5926x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět