Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Barevný Den dětí ve 3.A ZŠ Strž

Redakce / 8.06.2021, Dubenec, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V rámci Dne dětí si každá třída uspořádala Den třídního učitele se svým programem.

FOTOGALERIE - Barevný Den dětí ve 3.A

Třeťáci strávili první červnový den s barvami a byl opravdu pestrý. V rozmanitých dopoledních činnostech se zaměřili na pokusy a tvořivé vyrábění. Vše zakončili stezkou, na které plnili tematické úkoly. Netradiční ráno začaly děti přesunem do speciální přírodovědné učebny, kde se z nich stali badatelé. Pod vedením paní asistentky zkoumali reakce různých látek s vodou a barvami. Pokusy byly bezpečné a jejich závěrečné efekty vždy vyvolaly na dětské tváři údiv, radost i ohromení. A jaká kouzla se v naší „laboratoři“ odehrávala? 
Nejdříve žáci sledovali reakci rozpuštěných potravinářských barev v troše mléka. Vatovou tyčinku namočili do saponátu a lehkým dotykem pozorovali, jak barva „prchá“ a vytváří tak na hladině podivuhodné obrazce. Dále si nalili do lahvičky ocet a saponát, promíchali a opět obarvili. Po přidání jedlé sody se lahvička proměnila v malou „sopku“. Soda způsobila pěnění a obsah se valil ven, jako skutečná láva. Na výsledek posledního pokusu si musely děti počkat do druhého dne. Do malých nádobek nalily vodu a v každé rozpustily jinou barvu. Pak do nich posadily list zelí. Jednotlivé lístky nám předvedly, jakou mají žízeň a barevnou vodu do sebe samozřejmě nasávaly. Druhý den na děti čekalo zelí červené, žluté, zelené, fialové i oranžové. Abychom činnosti trochu prostřídali, zařadili jsme i tvoření. 
Z dětí se stali kreslíři, kteří si ozdobili kolečka savého papíru fixami a poskládaný jej opatrně ponořili do vody a nechali ji absorbovat. Papír rychle vodu nasál a vytvořily se zajímavé ornamenty. Po oschnutí si žáci spojili obě kolečka „chlupatým“ drátkem a vznikl jim tak krásný motýlek. Pokusy se povedly, byl čas na svačinu. 
Po ní následovala stezka do Boroviček. Ani tady žáci na barvy nezapomněli. Plnili na stanovištích jednotlivé úkoly: např. jaké barvy má naše státní vlajka, kolik barev má duha, jaká barva se schovává v příjmení naší známé zpěvačky či v názvu blízké vesnice, řešili barevné hádanky, překládali anglická slovíčka barev … . 
Celý den nám přálo počasí, takže jsme se z barevného dne vraceli s pěkně červenými tvářemi. Dnes opravdu nebyl důvod mít černé myšlenky.

Mgr. Jana Hronešová, Andrea Erbenová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 130x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí