Vyhledej
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Názory/fotky/videa > Jan Holan

Prasata v offroadech na Zvičině

Redakce / 25.01.2010, Dvůr Králové nad Labem
Aby nedošlo k mejlce, to není nadávka, ale přirovnání! Úplně stejně jako po nájezdu Offrouďáků vypadá pole i po nájezdu divočáků. Vlastně po prasatech líp, protože i sebevětší stádo prasat nedovede to, co 3 blbečci ve velkých autech (to už nadávka byla). Doslechl jsem se, že na Zvičině mají rolbu a napadlo mne, že třeba rolbují nejen svah pro sjezdaře, ale mají vytipovné i trasy pro běžkaře a třeba upravují trasy dokonce i pro bruslení!

FOTOGALERIE - Prasata v offroadech na Zvičině

Na klasiku neumím namazat, a proto mám rád bruslení, kde se mazat nemusí. I vydal jsem se na obhlídku. Část rodiny na sjezdovku, děti na lano, někdo se sáňkami, někdo jenom do hospody na kafe. Prostě rodinná idylka. Říkali jsme si, že je fajn, že nemusíme jezdit do Pece, či na Mísečky, aby byla uspokojena lyžařská přání všech a dokonce s námi vyrazila i babička s dědou, kteří by nikam daleko určitě nejeli.

Nahoře jsem zažil málem euforii. Přímo od spodního parkoviště (nad sjezdovkou) se do pole vyvalil širokánský nádherný manžestr skoro jako v alpských střediscích. Vypálil jsem jako Lukáš Bauer vstříc zapadajícímu sluníčku a užíval si euforii rychlosti, slunce a samoty (kdo to nezná, nepochopí). Bohužel to trvalo jen malou chvíli, zhruba ve 25km rychlosti jsem se pokusil přejet vyjeté koleje od auta, které stopu prasecky křížilo. No nepovedlo se mi to a do rychlého namrzlého sněhu jsem se zřítil. Celé pole na západní straně Zvičiny bylo rozryto právě širokými koly offroadů, jejichž „řidičům“ bylo úplně fuk, jestli tam vedou nějaké běžkařské stopy, nebo ne.

Je mi to líto, ale pokud si na Zvičině místní podnikatelé neudělají pořádek a neujasní si, zda je zajímá jen pár sjezdařů v pár dnech roku, nebo také běžkaři, kterým stačí o dost méně sněhu. Na čaj i případně oběd si tam zajdou skoro všichni. Nevím, komu patří vleky, komu hospoda, komu zmíněné pole, ale zkušenost ze VŠECH lyžařských center (malých i velkých) velí SPOLUPRACOVAT, protože jinak tam lidi jezdit nebudou.

ps: Za vjezd na urolbovaný 3 kilometrový okruh pro bruslení jsem ochotný zaplatit! Klidně tolik, co do bazénu, či za posilovnu. Jsem si vědom, že rolba, nafta a lidská práce stojí peníze. V některých alpských střediscích to tak také funguje a Zvičina je daleko krásnější - má totiž NAŠE podkrkonošké měřítko a máme ji za humny. Máte to také tak? Prosím o názory do diskuse.

Související články
Smutná krása Zvičiny
Vaše komentáře
Neurážet prasataHruš, 4.02.2018 17:56, Reagovat
Prase divoké i domácí disponuje až zázračnou inteligencí a dá se říci rozumem.To je vždy podřízeno jídlu a rozmnožování.Tato individua za volantem zmíněné přednosti postrádají.Bezůčelně brouzdají po okolí a ničí -nejen běžecké stopy,rajtují i v úrodě na polích ,po lese atd.K nim patří i motorkáři.Doufat lze jen ,že chybějící IQ jim zabrání i v tom rozmnožování.

Přečteno 673x
 
Kontakt



Základní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: zsstrz@zsstrz.cz
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí
květen 2025
PoÚtStČtSoNe
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

TOPlist