Vyhledej
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Názory/komentáře > Jan Holan

Nová křižovatka v Podharti - chodci opět až druzí v pořadí

Redakce / 30.11.2019
Nové křižovatce v Podharti je nejvíce vyčítána změna tvaru v souvislosti se změnou přednosti v jízdě. To je ale věc, která je v pořádku. Nově je hlavní průjezd ve směru, kde jezdí největší množství aut. A k nemocnici, či od nemocnice jezdí aut minimum.
 Častá narážka na sanitky je také mimo, protože pokud záchranka jede do dvorské nemocnice ze směru od STK, tak je odbočení naopak snazší, než bylo dříve. A také velká část cest záchranky směřuje již nyní směrem na Trutnov, či Hradec.

Díky velkému poloměru zatáčky hlavního směru také auta jedou plynuleji a nemusí zpomalovat až k nule. A proto je patrně ve směru od nemocnice stopka, kterou, jak uvidíte ve videu, řidiči zatím příliš nerespektují. 

O čem se příliš nediskutuje a myslím, že by opravdu mělo, to je absence přechodů pro chodce přímo u křižovatky! Protože to, co vidíte na videu, přechody pro chodce NEJSOU! Je to pouze "místo uzpůsobené pro přecházení chodců". Jeden jediný přechod je přímo proti hospodě u Laušmanů - asi pro opilce :-(

Co to znamená? Že hlavní zodpovědnost za bezpečnost při přecházení je bohužel z plechem chráněných řidičů sejmuta a uvržena na nechráněné chodce, kteří před vstupem do silnice musí zkontrolovat hned 4 komunikace! Necháte tam jít děti samotné z Bajráku do podharťské školy? Vím, řeknete jim, ať použijí spodní přechod, ale kdo to opravdu udělá?!

Další věc, kterou beru jako selhání projektanta a všech lidí, kteří projekt schválili, to je absence přechodu, nebo toho "místa pro přecházení" ve směru od nemocnice k prodejně potravin! A tedy nejen čáry na silnici, ale i snížení chodníků pro kočárky a vozíky tělesně postižených. Patrně si projektant řekl, že když si babička s chodítkem půjde pro rohlíky, tak pro ni je snadné přejít 2x silnici sem/tam :-( Tak třeba se babička dočká, až se za XY let bude opravovat ulice Antonína Vágnera. 

A na závěr malé tipování: Kdy první návštěvníci Americana baru zaparkují čumáky svých aut přímo na nově upravenou část chodníku před klubem? Místo aby zaparkovali třeba na parkovišti za mostem? A bude to Městská policie tolerovat? :-)

Jan Holan

FOTOGALERIE - Křižovatka v Podharti otevřená

 

Související články
Křižovatka v Podharti bude zavřena do konce listopadu
Křižovatka v Podharti má dnes odpoledne již zelenou. Rekonstrukce skončila

 
Vaše komentáře
to jsem nepochopil6.12.2019 19:40, Reagovat
Moc jsem nepochopil, proč když sanitka jede od STK do nemocnice /odbočuje doprava/ tak je to snažší. Zato když jede odspoda, tak to je určitě horší, dávat přednost všem zprava, dost blbý. A přechody? Kdo to projektoval a kdo to z dopravního odboru schválil?? No, tady se není čemu divit, měníme často přednosti, jednosměrky jednou tak, pak zas jina, vjezd na náměstí nejhorším možným způsobem, z nejširších ulic / u kostela k náměstí / udělat jednosměrku, do náměstí šílenou cestou kolem Šindelky... Holt Sedláček ja asi na "správném " místě...ale asi jen co se týká příjmu.
D.KVesničan, 2.12.2019 13:24, Reagovat
Když se nedělá nic je to špatně, když se něco udělá tak se vynoří kupa expertů a výsledek? Taky špatně a teď babo raď.....
???, 2.12.2019 13:06, Reagovat
Stále jsem nepochopil proč, když byla ulice Vrchlického tak dlouho uzavřena neopravil i ten kus od křižovatky k nemocnici. Až se bude opravovat, tak to zase zavřem na půl roku a bude se opět jezdit okolo. nechápu proč se takovéto věci nedělají najednou. Je to jako s prominutím u blbečků na dvorečku.
Další selháníchodec, 2.12.2019 07:19, Reagovat
Děkuji za zajímavý článek. Další příklad toho, jak vedení radnice vůbec nezajímá běžný občan (chodec, rodič s kočárkem nebo imobilní...). Navíc přechod u "traktorky" už také není vidět. Myslíte, že si to tam někdo z těch 3 papalášů šel projít? Jsou rádi, že si odškrtli další akci, u které už tradičně prodloužili termín a navýšili cenu.
Pan Realista, 1.12.2019 22:44, Reagovat
No chudáčci chodci. Ikdyby tam přechod byl tak si chodec stejně musí hlídat čtyři komunikace tak jako tak. Protože jak říkáte nemá proti autu šanci tedy si jako chodec dvakrát rozmyslím jestli vstoupím do vozovky nebo vyčkám než mi auto zastaví. Pro normálního člověka s pudem sebezáchovy běžná věc.
 
 
Přečteno 2689x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět