Vyhledej
Šikovné nákupy
Základní škola Sztrž ve Dvoře Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Adopce zeleně v areálu ZŠ Strž ve Dvoře Králové

Redakce / 23.05.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V minulém roce jsme si mohli všimnout rozkvetlých záhonů na několika málo místech v našem městě. Každému z nás se líbí rozkvetlá louka, a tak jsme si řekli, že by i naše škola mohla požádat o projekt Adopce zeleně.

FOTOGALERIE - Adopce zeleně

Před školou máme již dva menší záhony, které patří územně ke škole, ale přáli jsme si založit kvetoucí záhon i na pozemku, který již patří městu. Projekt Adopce zeleně je vhodný pro náš záměr, a tak jsme na začátku února o projekt požádali. Žádost je velice jednouchá a je podpořena projektovou dokumentací od paní Mgr. Linda Harwot, PhD, která nám se skladbou květin pomohla.

Na projektu se účastní jak žáci, tak kolegové. My věříme, že rozkvetlá louka bude sloužit také ke vzdělávacím účelům v rámci biologie, přírodovědy a naplní i estetickou funkci.

Ing. Alena Čiháková
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 636x
 
Hodnocení článku:
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Kalendář akcí